Pijani na motorowerach

OBORNIKI. Ponad promil alkoholu w organizmie mieli dwaj mężczyźni, którzy kierowali motorowerami na terenie Obornik. Zostali zatrzymani przez słuchaczy kursu podstawowego Szkoły Policji w Słupsku i to w czasie wolnym od służby.
Zdarzenie miało miejsce 11 września ok. godz. 1:00 w nocy. Słuchacze słupskiej szkoły policyjnej zauważyli, jak na teren stacji paliw w Obornikach wjeżdża dwóch młodych mężczyzn na skuterach. Po chwili kierujący jednośladami weszli do sklepu. Po wyjściu z obiektu mężczyźni ci otworzyli piwo, a następnie je wypili. Gdy już zatankowali po piwku i drugim siedli na motorowery i próbowali odjechać. Na drodze stanęło im jednak czterech funkcjonariuszy policji i choć nie byli na służbie, zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. O zaistniałym zdarzeniu niezwłocznie zawiadomili oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, który na miejsce skierował patrol interwencyjny. 
Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, iż 27-letni mieszkańcy gminy Oborniki mają ponad 1,4 i 1,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzenia pojazdów okazało się ponadto, że jeden z motorowerów nie jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. 
Podejrzani za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. Za brak aktualnego ubezpieczenia pojazdu będącego w ruchu skierowano też wniosek do funduszu gwarancyjnego, co skutkować będzie bardzo słoną grzywną.

Podobne artykuły