Krzysztof Nowacki laureatem ważnego wyróżnienia

OBORNIKI. W imieniu Klubu Sportowa Polska kapituła, w skład której weszły takie osobistości świata sportu jak: Andrzej Supron, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski oraz Marek Zdziebłowski uhonorowała sekretarza gminy Oborniki Krzysztofa Nowackiego tytułem „PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI 2017”. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Programu „Budujemy Sportową Polskę”. Laureatami tytułu są osoby, które poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej,
Od lat związany jest z obornickim sportem jako działacz, trener, zawodnik oraz organizator. Jest zaangażowany w większość imprez sportowych organizowanych na terenie gminy Oborniki. Miał duży wkład w przygotowanie projektu uchwały o sporcie, na podstawie której burmistrz Tomasz Szrama uzyskał narzędzie do przekazywania środków potrzebnych do funkcjonowania drużyn seniorskich. W mediach lokalnych, w tym na naszych łamach oraz na portalach społecznościowych promuje sport oraz zdrowy styl życia. Na jego pomoc mogą zawsze liczyć przedstawiciele stowarzyszeń i klubów sportowych.
Od wielu lat czynnie uprawa sport, biorąc udział w wielu imprezach biegowych na terenie całego kraju na dystansach od 5 km, aż po maratony włącznie. W 2014 roku ukończył szereg kursów trenerskich uprawniających go do prowadzenia zajęć sportowych zarówno z dziećmi, jak i z młodzieżą.
Wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski 2017” zostanie wręczone panu Krzysztofowi podczas uroczystej Gali Sportowej Polski, która odbędzie się 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Nasze redakcja przyłącza się do licznych gratulacji.

Podobne artykuły