Tajemnicza wieża

UŚCIKOWO. Kilka tygodni temu w Uścikowie pojawiła się tajemnicza wieża. Początkowo nikt nie wiedział czemu ma służyć. Ostatecznie okazało się, że jest to wieża wzmacniająca sygnał telewizyjny jednego z multipleksów. Niestety, wraz z nią pojawiły się kłopoty z dotychczasowym odbiorem telewizji naziemnej wśród mieszkańców Uścikowa, Obornik i kilku innych okolicznych miejscowości. Zorganizowaną akcję usuwania skutków powstania wieży przeprowadził sołtys Uścikowa Paweł Dreger. Do wszystkich mieszkańców, którzy zgłosili, że mają problemy z odbiorem sygnału telewizji naziemnej przyjechał serwis.
Niestety, ci którzy zgłosili się za późno lub ci, którzy wcale się nie zgłosili, swoje problemy zaczęli kierować do urzędu miejskiego. Dlaczego akurat do urzędu? Cóż taka chyba rola magistratu, że jak coś jest nie tak, to właśnie on obrywa.
Urzędnicy niestety z wieżą nie mają nic wspólnego, bowiem postała ona jako tzw. inwestycja celu publicznego, a na tą zgody urzędu nie potrzeba. Swoje wnioski mieszkańcy gminy powinni kierować do firmy, która ową wieżę w Uścikowie postawiła i tylko tam, bowiem urzędnicy nawet gdyby chcieli i tak pomocy żadnej nie mogą udzielić.

Podobne artykuły