Narada sołtysów z dożynkami w tle

Narada sołtysów z dożynkami w tle

OBORNIKI. Sierpniową naradę sołtysów zdominowała sprawa dożynek. Jednak rozpoczęła ją minuta ciszy na pożegnania zmarłego sołtysa Niemieczkowa Mariana Krzysztofczyka.
Gościem narady była kurator Lidia Legawiec-Starosta, która nawiązała do tematu pracy skazanych. Zaprosiła zebranych na konferencję kuratorów i sędziów w Ryczywole w sprawie prac dla skazanych. – Kar wolnościowych jest coraz więcej, przepisy zmieniają się szybko, więc można wiele skorzystać na udziale w konferencji – powiedziała pani kurator.
Przewodniczący rady seniorów Eugeniusz Kierstan zaprosił dla odmiany na piknik seniora, zaplanowany na weekend 15 – 16 wrześni. Prosił sołtysów o zdjęcia z dawnych czasów, zapraszał na spotkanie ze wspomnieniami. – Proszę was o rozpropagowanie imprezy we wsiach, by seniorzy wyszli z cienia dali się poznać i dołączyli do innych seniorów. Krzysztof Sroka dodał, że to impreza integracyjna, dla wszystkich. Na koniec dodał: Koncert Audiofils jest gratis dla posiadaczy Obornickiej Karty Seniora, by się bawili, by owa kartę promować i zachęcać do odbioru tych kart. Podczas pikniku będzie stoisko, w którym będzie można pobierać druki na OKS. Nie brakło też kilku spraw organizacyjnych i porządkowych.

Podobne artykuły