Który Marek ma słuszność?

OBORNIKI. Podczas swego pierwszego powakacyjnego posiedzenia gminna komisja problemowa zajmująca się terenami i gruntami pochyliła się nad zaniedbaną działką leżącą pomiędzy dwoma przedszkolami numer dwa i pięć przy Młyńskiej. Jest wolna, porośnięta wszelkim chwastem i zaśmiecona. – Wygląda ona źle, a może być tam piękny teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci – stwierdził radny w tego terenu Marek Kulupa zapowiadając, iż będzie zabiegał o rewitalizację owej działki.
Radny Marek Lemański woli, by teren ten przypisać przedszkolom na poprawę komunikacji, mając też na uwadze ewentualną budowę nowego żłobka, który będzie potrzebował terenu w centrum miasta. Jako wystarczające miejsce do rekreacji Lemański wskazał plac zabaw przy Młyńskiej i boiska przy dwójce. Przewodniczący wspomnianej komisji Paweł Dreger przyznał, że obie koncepcje mają sens, ale trudno wyrokować cokolwiek z pozycji krzesła w sali magistratu.
Aby pogodzić obu Marków, zaproponował wizję lokalną w terenie i rozmowę z dyrektorką obu przedszkoli. Gdy tylko komisja podejmie decyzję o przeznaczeniu spornej działki, powiadomimy o niej naszych czytelników.

Podobne artykuły