Obiecał chodnik i jest chodnik

LUDOMY. Swego czasu pisaliśmy o obietnicy wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka, dotyczącej budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej z Dąbrówki Ludomskiej do Ludom.
Marszałek obiecał i słowa dotrzymał. Na chodniku szczególnie zależało sołtys Monice Olech, która na co dzień widywała pokonywanie ruchliwej drogi przez dzieci z Dąbrówki, chodzące do szkoły w Ludomach. Trwająca budowa przychodni w Ludomach, to w niedalekiej przyszłości następni piesi z Dąbrówki Ludomskiej, dlatego o budowę 440-metrowego odcinka chodnika zabiegała z całych sił, mając cały czas wsparcie ze strony wójt Renaty Gembiak-Binkiewicz.
Chodnik już jest i łączy obie wsie. Inwestorem był Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Za 146 tysięcy złotych powstał solidny chodnik z 8-centymetrowej kostki betonowej, na porządnej podbudowie, wraz ze zjazdami do pól i posesji.
Jego stan sprawdził w ubiegłym tygodniu osobiście marszałek Jankowiak w asyście posła Krzysztofa Paszyka oraz radnych i działaczy PSL. Monika Olech podziękowała, bo inwestycję planowaną pierwotnie za rok, wykonano z tegorocznych oszczędności. Pani Monika zauważyła jednak, że chodnik budowany 15 lat temu wymaga już remontu, na co wieś bardzo liczy. Wójt Renata Gembiak-Binkiewicz dodała: Od kiedy jestem wójtem, dbamy o to, by jakość wykonywanych na naszym terenie inwestycji gwarantowała długie użytkowanie.

Podobne artykuły