Dwaj dilerzy, dwa miasta i dwie wpadki

POWIAT OBORNICKI. W miniony weekend na terenie powiatu obornickiego policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Jeden z podejrzanych wpadł podczas legitymowania, a drugi w trakcie interwencji domowej. Obu grożą po trzy lata więzienia.
Do pierwszego zatrzymania doszło w Rogoźnie 18 sierpnia w godzinach wieczornych. Funkcjonariusz komisariatu policji w Rogoźnie, patrolując rejon jeziora Rogozińskiego wspólnie z policjantem oddziałów prewencji z Poznania, zauważyli zaparkowany pojazd marki Opel. W jego wnętrzu znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Policjanci zbliżając się do samochodu bacznie obserwowali znajdujące się w nim osoby. Mając podejrzenia w stosunku do nich, przystąpili do legitymowania. Spostrzeżenia mundurowych okazały się uzasadnione, gdyż podczas przeszukania przy 23-letni mieszkańcu Rogoźna znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. 
Do drugiego zatrzymania doszło dzień później. 19 sierpnia tuż po godzinie 23:00 powiadomiono policję o awanturze domowej w jednym z obornickich mieszkań. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny. W trakcie prowadzenia czynności w mieszkaniu policjanci domyślili się, że mogą tam znajdować się środki odurzające. Poprosili o pomoc funkcjonariuszy z psem specjalnie wyszkolonym do wyszukiwania zapachu narkotyków. Jego nos nie zawiódł. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych znaleziono woreczek foliowego wypchany marihuaną oraz wagę elektroniczną i młynek do suszu. Podejrzany o jej posiadanie 35-latek został zatrzymany.
Obu podejrzanych czeka teraz sprawa w sądzie. Zgodnie z prawem za powyższe przestępstwo przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do trzech lat więzienia.

Podobne artykuły