Jastrzębie, Wiarusy i strażacy ruszają z pomocą do Lotynia

OBORNIKI. Tragedia osób dotkniętych żywiołem niedawnej nawałnicy nie pozostała obojętna dla mieszkańców powiatu obornickiego. Przykładem mogą być motocykliści z klubu „Jastrzębie Dróg” oraz żołnierze z koła rezerwy „Wiarus”. Właśnie przygotowują pomoc dla poszkodowanych w Lotyniu w gminie Chojnice. Do tej grupy ma zamiar dołączyć kilku druhów z OSP Dąbrówka Leśna. Ich wspólnym celem jest wsparcie mieszkańców Lotynia materiałami i pracą. – Będziemy pomagać mieszkańcom wsi w pracach porządkowych i przy naprawie uszkodzonych domów. Zbieramy również wszelkie materiały potrzebne mieszkańcom – od paliwa, poprzez materiały budowlane i środki czystości. Jeśli ktoś jeszcze będzie chciał się dołączyć do naszej grupy lub wspomóc darem prosimy o kontakt pod nr telefonu 502 325 692 lub 536 579 566 – powiedział Tadeusz Witek.
Motocykliści i rezerwiści wraz ze strażakami ruszają do Lotynia 1 września. Wyjazd około 17-ej z Obornik, zbiórka na stacji Lotos – BGW.
Mieszkańcy terenów dotkniętych nawałnicą mają już dosyć odzieży, choć nadal potrzeba jest nowa odzież robocza. Ponadto wszytko to, co może posłużyć odbudowie ich domów i powrotowi do normalności. Najważniejsze jednak będą ręce chętne do pracy.
Pierwszymi, którzy pospieszyli ze wparciem materiałowym są przedsiębiorcy budowlani – panowie Władysław Kałek i Adam Woźniak oraz sklep Delta. Być może są już następni, bo akcja jest spontaniczna i dynamiczna. Choć do Lotynia jest około 130 kilometrów dojazd do samej miejscowości może nie być łatwy, więc organizatorzy postawili na terenówki, SUV-y no i motocykle, które dotrą wszędzie. Do 1 września jest jeszcze parę, więc jest czas się przyłączyć.

Podobne artykuły