Strefa parkowania legalna i bez zmian

Strefa parkowania legalna i bez zmian

OBORNIKI. Nasza stała czytelniczka i respondentka pani Ewa doszła do wniosku, że – płatna strefa parkowania w Obornikach jest nielegalna, a ponadto nie można parkować wzdłuż ulicy Powstańców Wlkp, – bowiem jest tam tak ciasno, iż nie da się przejechać dziecięcym wózkiem.
Sprawdzenie tego ostatniego wątku było najprostsze. Ulica jest faktycznie wąska, więc wprowadzono tam dawno temu, (zaraz po utrąceniu przez ciężarówkę balkonu ówczesnego wiceburmistrza) ruch jednokierunkowy. Dzięki temu wystarczyło też miejsca dla parkujących. Chodniki ma skąpe, ale wystarczające, a w paru miejscach nawet bardzo szerokie. Nie ma powodów, by tam nie parkować, bo gdzieś w centrum zaparkować trzeba.
Badanie legalności strefy parkowania trwało dłużej. Zdaniem gminnych prawników nie ma żadnych powodów, by mówić o braku legalności. – Orzeczenie sądu, na które w swym liście powołała się wasza czytelniczka dotyczyło ustalenia soboty, jako dnia wolnego od pracy, a zatem i opłat za parkowanie. Gmina wyłączyła soboty z opłat za parkowania zanim się to orzeczenie uprawomocniło, zatem brak jest jakichkolwiek przesłanek, by osądzać strefę parkowania jako nielegalną. – usłyszeliśmy w murach magistraty. Sekretarz Krzysztof Nowacki dodał: Naszą gminę wciąż kontroluje tak wiele organów państwowych, że trudno byłoby przed nimi ukryć jakąkolwiek nieprawidłowość formalną.
Zorganizowanie i administrowanie strefą płatnego parkowania niestrzeżonego na terenie miasta władze gminy powierzyły konsorcjum Projekt Parking Oborniki z Poznania. Umowa została 14 czerwca tego roku przedłużona na kolejne lata, a jej wartość to niebagatelna kwota 1.155.117 złotych, z czego gmina weźmie coś około 60%.

Podobne artykuły