Pijany taranował samochody, powstrzymała go kobieta

Pijany taranował samochody, powstrzymała go kobieta

OBORNIKI. Było sobotnie przedpołudnie19 sierpnia, gdy pewna oborniczanka usłyszała chrzęst gniecionej karoserii samochodowej. Gdy spojrzała w stronę, skąd ów odgłos dochodził, zobaczyła samochód marki Fiat, którego kierowca uderzał w inne zaparkowane na parkingu pojazdy. Kobieta podbiegła szybko do samochodu i gdy zauważyła, że taranujący inne auta kierowca może być pod wpływem alkoholu, wyrwała mu ze stacyjki kluczyki, a następnie zadzwoniła po patrol policji.
Przybyli funkcjonariusze obornickiej drogówki i zbadali delikwenta alkomatem. Okazało się szybko, że 45-letni oborniczanin na w żyłach ponad 2,6 promila alkoholu i nie bardzo rozróżnia real od świata widzianego przez mgłę fantazji. Próba pytania go, po co uszkodził dwa zaparkowane na parkingu pojazdy spełzła na niczym, bo mógł zdobyć się jedynie na dziwny, niekontrolowany bełkot.
Choć szczęśliwie do żadnej tragedii nie doszło, a dojść mogło, gdyby rzecz cała nie wydarzyła się na parkingu, to koszty „wyczynu” będą jednak wysokie i to bardzo. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Poza sprawą w sądzie będzie musiał na własny koszt pokryć wyrządzone szkody w dwóch pojazdach i to nie takich tanich.
Na koniec oborniccy policjanci dziękują za naszym pośrednictwem za czujność oraz natychmiastową reakcję dzielnej pani, która pomogła w ujęciu sprawcy.

Podobne artykuły