Kolejne pieniądze z województwa dla Obornik

OBORNIKI. Ostatnio mamy niemal co tydzień przyjemność informowania naszych czytelników o kolejnych pieniądzach wpływających do gminnej kasy tytułem wsparcie różnych inwestycji i przedsięwzięć.
W poprzednim numerze Gazety zapowiadaliśmy kolejne miliony i nim tydzień się skończył, z obietnicy przeistoczyły się w fakt.
10 sierpnia zarząd województwa wielkopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu gminie Oborniki dofinansowania na rozbudowę budynku przedszkola „Bajeczka” w Obornikach. W ramach tej inwestycji dobudowane zostanie nowe skrzydło, dzięki któremu przedszkole zyska ok 450 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, czyli dokładnie cztery sale z zapleczem.
Inwestycja realizowana będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj, który obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie stosownych pozwoleń. Po zakończeniu inwestycji w „Bajeczce” powstanie 120 nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy.
Dodatkowo w ramach dofinansowania wprowadzone zostaną nowe zajęcia dla dzieci: „Ruch przez zabawę” oraz „Logorytmika”. Wartość całego projektu to prawie 2,3 mln zł, z tego gmina Oborniki pozyska ponad 1,6 mln zł. Inwestycje budowlane zostaną zakończone do końca roku 2018, a zadania związane ze zwiększeniem dostępności dla dzieci oraz nowymi zajęciami do końca roku 2019.
– Bardzo zależało mi na rozbudowie przedszkola „Bajeczka” i zwiększeniu ilości miejsc przedszkolnych dla obornickich dzieci. Gmina rozwija się, przybywa nam mieszkańców, dlatego rolą samorządu jest zabezpieczanie m.in. oferty edukacyjnej już od poziomu przedszkola. Pozyskanie kolejnych środków to sukces wszystkich mieszkańców, bowiem to my wszyscy pracujemy na rzecz rozwoju naszej gminy – skomentował kolejną dotacje burmistrz Tomasz Szrama.

Podobne artykuły