Piknik Integracyjny w Chudobczycach

Piknik Integracyjny w Chudobczycach

CHUDOBCZYCE, ROGOŹNO. Rogozińskie Centrum Integracji Społecznej liczy sobie 29 osób, a burmistrz liczy już na kolejną grupę. Siłami pracowników CIS wyremontowano szkołę, sprzątają miasto i dbają o dobrostan rosnącej w nim zieleni, świadczą usługi opiekuńcze dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. To tylko fragment długiej listy dokonań pracowników Centrum.
Wreszcie przyszedł czas na maleńką przyjemność. W sobotę 29 lipca uczestnicy i pracownicy CIS wraz z rodzinami spotkali się na integracyjnym pikniku w Chudobczycach koło Pniew.
Rogoźnianie spotkali się w tamtejszym ośrodku z członkami rozległej sieci Barka. Spotkanie poprowadziła Maria Sadowska, która przedstawiła wszystkich uczestników, a następnie oprowadziła ich po gospodarstwie w Chudobczycach. Owce, krowy, duży ogród i świnie, wszystko to wymaga codziennej pracy uczestników i pracowników chudobczyckiego CIS-u w. W niewielkiej odległości od gospodarstwa, nad jeziorem Lubosz Wlk., położony jest ośrodek wypoczynkowy z domkami rekreacyjnymi, należący do Fundacji Barka. Właśnie tam rogoźnianie spędzili najwięcej czasu. W czasie pikniku odbyła się krótka konferencja z udziałem przedstawicieli poszczególnych podmiotów ekonomii społecznej oraz zaproszonych gości. Następnie uczestnicy pikniku mogli sprawdzić się w licznych konkurencjach, grach, zabawach, konkursach i zawodach sportowych. Podczas przerw serwowano pyszne potrawy z grilla, sałatki, śledziki oraz słodkie placki. Pogoda dopisała, więc przy muzyce bawiono się do samego wieczora. Na koniec odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród. Wreszcie nadszedł czas się pożegnać. Zarówno uczestnicy, ich rodziny oraz pracownicy CIS w Rogoźnie w doskonałych humorach wracali do domu.

Podobne artykuły