Maksymilian Obst mistrzem Europy

Maksymilian Obst mistrzem Europy

BRUCK AUSTRIA, POWIAT OBORNIKI. W ostatni weekend odbywała się największa i najważniejsza kartingowa impreza w Europie – Mistrzostwa Europy Euro Final Rotax Max Challenge w Bruck, w Austrii.
115 kierowców z 28 państw to potężna stawka. Maksymilian Obst, w swojej kategorii Micro Max, rywalizował z 35 twardymi zawodnikami. Był czwarty w czasówce, a potem już tylko same laury. Wspaniałe wyniki w heat’ach dały mu pole position w prefinale, wygrał prefinał i zdobył kolejne pole position w finale, który skończył na I miejscu i to po zaciętej walce z zawodnikiem belgijskim. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Europy Rotax Max Challenge 2017 w najmłodszej kategorii MICRO MAX. Jako jedyny zawodnik, zwycięzca otrzymał największą wymarzoną przez siebie nagrodę, jaką jest bilet na mistrzostwa świata w Portugalii. Będzie on dla niego przepustką, bo mogą w nim brać udział tylko najlepsi.
Światowy finał odbywa się w tym roku w listopadzie w portugalskim Portimao. – Udział w Euro Finale to nie tylko wspaniałe doświadczenie, ale również prawdziwy sprawdzian umiejętności kierowców. Każdy z nich na dwa dni przed zawodami losuje fabrycznie nowy, zaplombowany silnik. Szanse dla każdego są takie same, dlatego cieszymy się z udziału w tych mistrzostwach tym bardziej, że osiągnęliśmy tak duży sukces. Życzylibyśmy sobie, aby w Polsce także miało miejsce losowanie silników, bo tylko wtedy widać prawdziwy potencjał młodych kierowców a nie ingerencje inżynierów – powiedział ojciec młodego mistrza, dodając: Przed nami jeszcze dwie imprezy kartingowe w Polsce. Pierwsza z nich to VII. runda Rotax Max Challenge Poland we wrześniu w Poznaniu, w której kontrowersyjne decyzje sędziów podczas zawodów w Słomczynie pozbawiły Maksa możliwości walki o tytuł Mistrza Polski Rotax Max Challenge, natomiast sięgnie on po tytuł wicemistrza. Druga z imprez to Kartingowe Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej także we wrześniu w Bydgoszczy.

Podobne artykuły