Remis i porażka Sparty

TRZCIANKA, OBORNIKI. Kibice obejrzeli na stadionie w Trzciance emocjonujące i obfitujące w sytuacje podbramkowe widowisko w meczu trzeciej kolejki w rozgrywkach o mistrzostwo IV-ligi.
Sparta przystąpiła do tego meczu z konkretnie nakreślonym planem bardzo zdyscyplinowanej gry defensywnej i zawodnicy, grając przeciwko faworytowi, dobrze go zrealizowali, nie tracąc żadnej bramki, a przy odrobinie lepszej skuteczności mogli pokusić się nawet o zwycięstwo. Najdogodniejszej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał w 10 minucie Marcin Bukowski. Obornicki napastnik został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez obrońcę gospodarzy i sędzia za to przewinienie podyktował rzut karny.
Sam poszkodowany ustawił piłkę na 11 metrze, lecz jego strzał obronił bramkarz Lubuszanina, a dobitka Łukasza Zengera poszybowała nad bramką. Po tej sytuacji do głosu zaczęli dochodzić piłkarze gospodarzy, ale ich strzały bardzo pewnie bronił Jacek Wosicki, który najlepszą paradą w tej części gry popisał się w 26 minucie po strzale głową z ósmego metra przez trzcianeckiego napastnika.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Lubuszanin mocno naciskał, a Sparta szukała swoich okazji w kontratakach. Oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie bramki. Nasi zawodnicy szczególnie groźnie atakowali w ostatnich 5 minutach gry, kiedy to w jednej z sytuacji, po strzale Filipa Trębacza, piłka dosłownie o centymetry minęła słupek bramki, a w doliczonym czasie gry Łukasz Zenger wślizgiem nieczysto trafił w piłkę po kapitalnym zagraniu Mikołaja Panowicza. Gospodarze najlepszej sytuacji nie wykorzystali w 63 minucie, kiedy to Wosicki dwukrotnie w sytuacji sam na sam bronił strzały napastnika z Trzcianki. Wynik 0:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. – Nasi zawodnicy pokazali w tym meczu, że dzięki ofiarnej i konsekwentnej grze, mogą być groźni dla każdego zespołu w lidze. Gratulacje dla całej drużyny i czekamy na kolejne dobre występy – skomentował mecz Krzysztof Nowacki.
Skład: Wosicki – Schoen, Siwek(62′ Jankowski), Kosmowski, Michałowski – Maćkowiak(46′ Drozdowski), Piątek, Kaźmierczak(46′ Trębacz), Zenger – Bukowski(72′ Barabasz), Panowicz.
W ostatniej kolejce Kotwica Kórnik pokonała Spartę Oborniki 3:1.

Podobne artykuły