Odszedł sołtys Niemieczkowa

GMINA OBORNIKI. Odszedł Marian Krzysztofczyk. Jako sołtys Niemieczkowa pełnił swą funkcję niezmiennie od 1988 roku. W tym czasie aktywnie działał na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców. Zarówno w zakresie rozwoju infrastruktury, dróg, wodociągu, melioracji, jak i kultury. 
Jednoczył, integrował i wspierał mieszkańców niemal we wszystkich dziedzinach życia społecznego. To podczas jego kadencji w Niemieczkowie zorganizowano dożynki gminne, które zapisały się na kartkach historii wsi oraz całej gminy Obornik. Podczas wspomnianego święta plonów uczczono również 650-lecia wsi, podczas którego oficjalnie przyjęto herb miejscowości. 
Sołtys Krzysztofczyk miał bardzo duże poczucie humoru, dzięki czemu budził szczerą sympatię i szacunek zarówno wśród mieszkańców, jak i swoich bliskich współpracowników. Zawsze bliskie sercu Mariana Krzysztofczyka były też sprawy rolników.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 19 sierpnia w kościele w Popówku, a ciało złożono do grobu na cmentarzu w Objezierzu.

Podobne artykuły