Półtora miliona dla uczniów i nauczycieli

GMINA ROGOŹNO. Gmina Rogoźno pozyskała ok 1,4 miliona z przeznaczeniem na oświatę. Burmistrz Renata Tomaszewska może mówić o znaczącym sukcesie, bo to pokaźna kwota w budżecie gminy, niezwykle potrzebna po reformie oświaty na doposażenie szkół.
– Będzie można za nią wyposażyć pracownie, a w naszym przypadku szczególnie potrzebne są chemiczne, fizyczne i przyrodnicze. Część tych środków wydamy na dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w podstawówkach oraz w wygaszanych gimnazjach, co pomoże wielu uczniom na kontynuowanie nauki w szkołach średnich. Stać nas będzie na indywidualizację pracy z uczniem. Także na zajęcia dodatkowe z zakresu kompetencji kluczowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Będziemy mogli sfinansować stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Część pieniędzy przeznaczymy na doradztwo zawodowe i zajęcia z budowania odpowiednich postaw na rynku pracy dla uczniów i uczennic gimnazjów, a także na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli. Za to co zostanie doposażymy wszystkie szkoły w potrzebny sprzęt – wyliczyła Renata Tomaszewska.
Pani burmistrz przy każdej okazji sięga po środki zewnętrzne, bo to się opłaca. Do pozyskanego 1,4 miliona gmina nie dołożyła finansowo ani grosza, więc są to pieniądze, które nieomal „spadły z nieba”, a tak dokładniej z funduszy europejskich.
W podobny sposób pozyskiwała też wsparcie finansowe będąc jeszcze dyrektorem rogozińskiego Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego. Tam dwukrotnie wzięła udział w podobnych konkursach, wygrywając dla swej placówki dwa razy po ponad milionie złotych. Dziś można ze smutkiem tylko westchnąć, dlaczego jej następczyni nie próbuje podobnie sięgać po pieniądze dla szkoły. Traci na tym placówka, tracą uczniowie. Na szczęście Renata Tomaszewska nadal walczy o dodatkowe środki dla szkół i nadal wspiera nimi uczniów i nauczycieli z placówek w gminie Rogoźno.

Podobne artykuły