Nielba nie do ogrania, zwycięstwo w Dopiewie

OBORNIKI. W swoim pierwszym meczu w nowym sezonie ligowym piłkarze nożni Sparty udali się do Wągrowca, gdzie pomimo dobrej gry musieli jednak uznać wyższość Nielby, przegrywając z rywalem 2:0.
Do przerwy oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do strzelenia bramki. W zespole oborniczan dobrze spisywał się w bramce Wojciechowski, który obronił strzał Leśniewskiego w sytuacji sam na sam w 21 minucie oraz w 40 minucie gry. Sparta także miała swoje okazje. W 32 minucie Kaźmierczak otrzymał dobre podanie od Panowicza, jednak jego strzał z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Podobnie w 39 minucie Drozdowski wyszedł na czystą pozycję po nieudanej pułapce ofsajdowej Nielby, lecz też nie trafił w bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem remisowym 0:0.
10 minut po przerwie padła bramka dla Nielby. Kapitalnym strzałem z 30 metrów popisał się napastnik gospodarzy Krauz i Wojciechowski był bez szans. Nielba od tego momentu nastawiła się na grę obronną, a Sparta musiała szukać swoich szans w ataku pozycyjnym. Dwukrotnie aktywnemu na prawej stronie boiska Zengerowi udało się przedrzeć w pole karne przeciwników, lecz raz jego podanie przeciął obrońca z Wągrowca i wybił piłkę na rzut rożny, a raz w 78 minucie Drozdowski w doskonałej sytuacji z 14 metra nieczysto trafił w piłkę i bramkarz nie miał problemów z jej wychwyceniem. Druga bramka dla Nielby padła w 88 minucie gry. Piłkę w środku boiska stracił Trębacz, przejął ją strzelec pierwszej bramki – Krauz i popędził na bramkę Sparty, nie dając szans Wojciechowskiemu strzelił drugą bramkę. Oborniczanie walczyli do końca o zdobycie chociażby honorowej bramki, ale ta sztuka już im się nie udała.
Skład: Wojciechowski – Schoen, Kosmowski, Siwek, Michałowski(82′ Maciejewski) – Maćkowiak(46′ Zenger), Mann(62′ Jankowski), Kaźmierczak(73′ Kołakowski), Drozdowski – Trębacz, Panowicz.
W drugim meczu nowego sezonu, w niedzielę Sparta wygrała w Dopiewie z tamtejszym GKS 4:0.