Wandal z Kowalskiej: wybijał szyby w Obornikach

Wandal z Kowalskiej: wybijał szyby w Obornikach

OBORNIKI. Jeden z budynków przy ulicy Kowalskiej najwyraźniej ma wroga i to w osobie 41-letniego oborniczanina.
Zaczęło się od tego, że „nieznany sprawca” wybił kilka szyb i poważnie uszkodził drzwi wejściowe do owego budynku. Potem doszły jeszcze inne uszkodzenia jego elewacji i okien. Czas jakiś minął i wydawać by się mogło, że był to incydent. Jednak w minionym tygodniu sytuacja się powtórzyła i znów posypały się szyby. Powiadomiono policję. Tym razem znaleźli się świadkowie, którzy opisali sprawcę. Mundurowi ruszyli na poszukiwania i dość szybko na jednej z ulic zatrzymali 41-letniego mieszkańca Obornik i ustalili, że to on był sprawcą opisanych aktów wandalizmu.
Mężczyzna początkowo przeczył, ale gdy na jego przegubach zacisnęły się kajdanki, przyznał się do zarzucanych mu czynów. Szybkie przyznanie zastanowiło policjantów, ale gdy przeszukali jego kieszenie i znaleźli w nich woreczek z amfetaminą, stało się jasne, że wolał odpowiadać za chuligaństwo a nie za narkotyki.
– Ostatecznie został on zatrzymany i osadzony w areszcie. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie prócz szyb także wcześniejsze uszkodzenie tego samego budynku. Łączne straty zostały oszacowane na około 6 tys. zł – potwierdził Paweł Witzberg z komendy powiatowej policji w Obornikach.
Za popełnione przestępstwa grozi mu łącznie do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły