Podtopienia i zalania w całym regionie

Podtopienia i zalania w całym regionie

POWIAT OBORNICKI. Kilkadziesiąt razy wyjeżdżały służby ratownicze do akcji podczas ubiegłotygodniowych burz. Tym razem pogoda równomiernie potraktowała wszystkie gminy. Nie brakowało podtopień a tradycyjnie już zalana została jedna posesja w Bogdanowie. Niestety problemy te wynikają z błędów popełnionych przez Dyrekcję Dróg Krajowych. Gmina Oborniki posłała pismo do poznańskiej siedziby tego urzędu, aby przyspieszyli działania na rzecz poprawy tej sytuacji.
Powalone zostało drzewo na ul. Szczytniewskiej w Rożnowie, zalało kilka pomieszczeń na terenie firmy Ruukki. W Rogoźnie zalało posesje na ul. Rolnej i Wągrowieckiej. Wylał też staw zagrażając posesji przy ul. Marcinkowskiego. Drzewo leżało na szosie Ryczywół – Rogoźno, zalało drogę w Nininie. W samym Ryczywole zalana została ul. Kościuszki, posesja przy Mickiewicza i przepompownia a także przepompowni w Gorzewie i Łaszczewcu.
Nie brakowało tym razem problemów z energią. Większość awarii udało się usunąć jeszcze w sobotę. Reszta ma być usuwana na bieżąco.
Awaria sieci energetycznej była powodem spadku ciśnienia w głównej magistrali wodnej w gminie Oborniki. Pracownikom PWiK udało się stosunkowo szybko usunąć problem.
Według wstępnych informacji w lasach znajdujących się na terenie powiatu nie doszło do większych strat po nawałnicy. Leśnicy lustrują teren szacując straty. Pomimo tego, że nie ma widocznych uszkodzeń, zaleca się unikanie spacerów po terenach leśnych w okresie niestabilnej pogody. Część drzew może posiadać naderwane korzenie lub podłamane konary, które przy znacznie mniejszym wietrze mogą spaść na ziemię.

Podobne artykuły