Kowanowska tylko z prawoskrętami

OBORNIKI. Dyrekcja Dróg Wojewódzkich (DDW) projektując obwodnicę drogi Poznań – Wałcz przez most wroniecki skomplikowała przejazd ulicą Kowanowską.
Na odcinku biegnącym od żwirek do jedenastki będzie można skręcać tylko w prawo. Nie utrudni to bardzo jazdy w kierunku na przykład Poznania, bo niedaleko skrętu będzie rondo, które ułatwi przejazd w kierunku południowym.
Gorzej będzie na odcinku Kowanowskiej od magistratu, bo i tam będzie jedynie prawoskręt, bez możliwości jazdy prosto i w lewo. Nie będzie można tamtędy udać się w stronę Kowanówka i tak dalej. Jedyny lewoskręt ma być z ulic Młyńskiej i Kopernika, o wiele za mało.
– To może zablokować nam obie ulice, więc zgody na takie rozwiązanie z mojej strony nie będzie – powiedział naszej redakcji burmistrz Tomasz Szrama. Zaproponował inwestorowi ustawienie na wyjeździe z Kowanowskiej sygnalizacji świetlnej. DDW się nie zgadza, bo światłą byłyby zbyt blisko ronda, a Tomasz Szrama pyta z jakiego to niby przepisu wynika?
W jakim kierunku potoczy się spór nie wiadomo, pewnym jest jednak, że brak lewoskrętów znacznie utrudni poruszanie się po tej części Obornik.

Podobne artykuły