Kręci mnie bezpieczeństwo na festynie

Kręci mnie bezpieczeństwo na festynie

ROGOŹNO. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rogoźnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Obornikach na zaproszenie Rogozińskiego Centrum Kultury uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się na tamtejszym targowisku miejskim. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich każdy chętny miał możliwość obejrzeć z bliska sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie Policji czy też przymierzyć na sobie elementy policyjnego umundurowania. Spotkanie z Policją było też okazją by zasiąść do wnętrza radiowozu i użyć sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Niewątpliwą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych był dobrze im znany sierż. Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji, z którym wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
W trakcie wielu rozmów promowano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas wakacji letnich, pobytu nad wodą czy też podczas prac polowych. Dzieci miały okazję zaprezentować właściwe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnie oraz podczas jazdy samochodem. Opiekunom wyjaśniano zasady właściwego przewożenia dzieci oraz elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Celem spotkania z uczestnikami festynu była nauka w przyjaznej atmosferze dobrej zabawy. Podczas spotkań dzieciom rozdano słodkie cukierki, które niewątpliwie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym przekazano im również elementy odblaskowe.

Podobne artykuły