Włamał się do piwnicy i ukradł walizki

Włamał się do piwnicy i ukradł walizki

OBORNIKI. W czwartek do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie Obornik. Na miejsce skierowano patrol, który ustalił, że sprawca po uprzednim zerwaniu dwóch kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe wszedł do piwnicy z wnętrza, z której dokonał kradzieży różnego rodzaju toreb, walizek oraz butów. Podczas czynności policjanci ustalili, iż w pobliżu miejsca zdarzenia widziany był mężczyzna idący z walizkami.
Funkcjonariusze przystąpili do opatrolowania przyległego terenu. W trakcie sprawdzenia pobliskiego parku zauważyli mężczyznę z walizkami, które pokrzywdzony rozpoznał jako jego własność. Sprawcą okazał się być 57-letni mieszkaniec Obornik. Ponadto w jego kieszeni policjanci ujawnili zerwaną kłódkę. Podejrzany został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Część skradzionych rzeczy wróciło do pokrzywdzonego. Podejrzany przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. O jego dalszych losach zdecyduje teraz sąd.

Podobne artykuły