Wakacyjny Festyn Rodzinny

Wakacyjny Festyn Rodzinny

ROGOŹNO. W kalendarz rogozińskich imprez wpisał się bardzo dobrze Wakacyjny Festyn Rodzinny, który 30 lipca umilił niedzielne popołudnie i wieczór dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.
Na targowisko miejskie przybyły całe rodziny, aby wspólnie spędzić czas i dobrze się zabawić. Na dzieci czekały dmuchane zamki, trampolina, basen z pływającymi kulami, piłkarzyki w rozmiarze XXL i wiele innych atrakcji na świeżym powietrzu.
Animatorzy z firmy Activ Show & Music przez cztery godziny zabawiali wszystkich milusińskich, przeprowadzając liczne konkursy i zabawy. Atrakcją były żywe maskotki: Minionki i policyjny Pyrek.
Kulinarną Gwiazdą Festynu była Joasia Krajniak, która w popularnym programie telewizyjnym Master Chef Junior dotarła do finałowej szóstki. Joasia prezentowała swoje kulinarne umiejętności, a goście festynu oceniali jej talent smakując przygotowane prze nią ciastka i potrawy. Burmistrz wraz z zastępczynią i przewodniczącym rady miejskiej wręczyli Joasi upominek i podziękowali za godne reprezentowanie i promocję gminy. Głównymi organizatorami festynu byli: Urząd Miejski w Rogoźnie, Rogozińskie Centrum Kultury i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie, Komisariat Policji w Rogoźnie, Rogozińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Firma DENDRO. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zadbali o bezpieczeństwo, poczęstunek i liczne atrakcje. GOPS serwował kawę z ciastem, policjanci przygotowali stoisko z umundurowaniem bojowym i akcesoriami typu pałka, hełm, tarcza, kamizelka kuloodporna itd.
Dzieci, młodzież a nawet dorośli chętnie fotografowali się w policyjnym umundurowaniu i za kierownicą policyjnych samochodów. WOPR-owcy szkolili z udzielania pierwszej pomocy, firma DENDRO rozdawała piankowe zabawki a strażacy zafundowali dzieciom prysznic pod kurtyną wodną.
Dla wszystkich przygotowano stoły i ławy biesiadne. Liczne punkty gastronomiczne serwowały napoje, watę cukrową, lody, hamburgery i zapiekanki. Amatorów konnych przejażdżek zabawiała firma Leszka Rumcajsa Kroteckiego. W trakcie festynu odbywała się zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka, mieszkańca Rogoźna.
O godz. 19 rozpoczął się koncert Disco Polo. Na scenie pojawił się Bartek Tecław, podgrzewając i tak już gorącą atmosferę, bo temperatura powietrza przekraczała 30 stopni. Atrakcją wieczoru był też sobowtór Michaela Jacksona, który chętnie fotografował się z publicznością i wykonywał utwory swojego idola. Wszyscy bawili się i biesiadowali do późnych godzin wieczornych.
Za rok organizatorzy zapraszają na kolejny Wakacyjny Festyn Rodzinny. Tegoroczny można obejrzeć z lotu ptaka, dzięki dronowi „Latające Rogoźno”, który przemieszczał się nad targowiskiem, budząc powszechne zainteresowanie.

Podobne artykuły