Szpital: ciąg dalszy nastąpi i będzie słono kosztował

Szpital: ciąg dalszy nastąpi i będzie słono kosztował

OBORNIKI. Radni opozycji wysłuchali podczas ostatniej sesji rady powiatu raportu z planowanych inwestycji w szpitalu. Są zbulwersowani, bo podane im kwoty budzą niepokój o finanse powiatu i w ich opinii nie są obecnie potrzebne. – Część szpitala zamknięta na klucz, bo nie ma kontraktu, a powiat nadal planuje w nim kolejne inwestycje – powiedział nam jeden z radnych.
Wśród nich ma być szatnia za 1,4 mln. – Za te pieniądze można wybudować luksusową wille z wieloma szafami – skomentował to jeden z radnych.
Inna inwestycja, to droga i do bardzo droga droga. Niecałe 15 metrów drogi wewnętrznej ma kosztować aż 134 tysiące. Niemal 2 miliony będzie kosztował oddział intensywnej opieki medycznej, a do tego potrzebna jest jeszcze nowa izba przyjęć i apteka.
Planowany jest też nowy transformator, by oszczędzać na prądzie. Transformator będzie kosztował ok. 800 tysięcy, oszczędności energetyczne wyniosą znacznie mniej. Łączny koszt planowanych szpitalnych inwestycji, to kolejne sześć milionów, a lecznica już generuje straty.

Podobne artykuły