Osiem milionów płynie do gminnej kasy

OBORNIKI. Prawie 7 mln zł na oświetloną ścieżkę rowerową do Stobnicy oraz prawie 1 mln zł na remont zabytkowego domu kultury w Objezierzu, to pieniądze, które niebawem popłyną do Obornik. Burmistrz Tomasz Szrama podpisał dwie umowy w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu, dzięki którym gmina pozyska prawie 8 mln zł na realizację dwóch oczekiwanych inwestycji.
Pierwsza z nich to budowa ponad 11 km ścieżki rowerowej od Słonaw do Stobnicy wraz z oświetleniem. Wzdłuż całej trasy zamontowanych zostanie 51 lamp w tym 42 ledowe i 9 hybrydowych. Dodatkowo wykonane zostaną trzy miejsca parkingowe dla rowerów tzw. Bike&Ride, na których zlokalizowanych zostanie ok. 30 miejsc postojowych. Projektowana trasa przebiegać będzie  po nasypie zlikwidowanej linii kolejowej od Oborniki przez Słonawy, Bąblin, Bąblinek, Kiszewo, Kiszewko aż do Stobnicy. Parkingi Bike&Ride położone będą przy ścieżce rowerowej w miejscowości Bąblin, ok. 250 m od obecnego przystanku autobusowego i w Stobnicy, ok. 180 m w linii prostej również od przystanku autobusowego. Ułatwią one korzystanie z komunikacji zbiorowej. Wartość tej inwestycji to ponad 8 mln zł, a ścieżka ma być gotowa do grudnia 2018 r.
Drugie przedsięwzięcie to remont domu kultury w Objezierzu. Ten zabytkowy obiekt oczyszczony zostanie z wewnętrznego wystroju z lat 70. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie nowej wentylacji i ogrzewania. Wyremontowany zostanie także cały dach budynku, wraz z rynnami. Wewnątrz pod antresolą powstaną toalety dla publiczności. Budynek będzie wyposażony w nowe oświetlenie, które podkreśli jego architektoniczne walory. Dzięki realizacji przedsięwzięcia przywrócona zostanie funkcja kulturalna obiektu, który będzie mógł służyć integracji społeczności lokalnej.

Podobne artykuły