Akcja prędkość

Akcja prędkość

POWIAT OBORNICKI. Od czwartku trwa policyjna akcja „Prędkość”.Wielkopolscy policjanci podczas tej akcji zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. W tym czasie mieszkańcy powiatu obornickiego mogą spodziewać się większej liczby patroli na drogach.
Pierwszego dnia akcji na drogach powiatu obornickiego doszło do dwóch, niegroźnych kolizji drogowych.
Policjanci z KPP w Obornikach skontrolowali łącznie 27 pojazdów. W 25 przypadkach przyczyną kontroli były wykroczenia popełniane przez kierujących. Pomimo wielu apeli ze strony Policji, niestety znów najczęstszą przyczyną interwencji policjantów było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W tym przypadku 16 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.
Policjanci przypominają, że warunki do jazdy są bardzo trudne. Obfite opady deszczu powodują, że nawierzchnia drogi jest śliska, a w połączeniu z nadmierną prędkością nietrudno o utratę przyczepności pojazdu i stworzenie zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, więc wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Podobne artykuły