Dwie osoby z narkotykami

Dwie osoby z narkotykami

POWIAT OBORNICKI. Policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Jeden z mężczyzn wpadł z marihuaną podczas interwencji publicznej. Zatrzymanie drugiego było kolejnym sukcesem ryczywolskich dzielnicowych.
Do pierwszego zatrzymania doszło 22 lipca ok. godz. 23:00 w Obornikach w trakcie podjętej przez funkcjonariuszy interwencji. Dotyczyła ona zakłócania ładu i porządku publicznego przez młodego mężczyznę. Podczas przeszukania u 25-latniego uczestnika zdarzenia mundurowi znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Badanie przy użyciu narkotestów potwierdziło, iż jest to marihuana.
Drugie zatrzymanie to efekt dobrego rozpoznania terenowego ryczywolskich dzielnicowych. 23 lipca br. o godz. 1:00 w nocy dzielnicowi w Ryczywole wsparci kolegami z z Obornik na terenach leśnych gminy Ryczywół zatrzymali 18-latka, który miał przy sobie 10 krzewów konopii indyjskich. Z szacunków Policji wynika, że z zabezpieczonych krzewów można było pozyskać 220 gram marihuany o przybliżonej wartości rynkowej ok. 9 tys. złotych.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymany i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły