Szczypiornistki wycofane z I ligi?

OBORNIKI. W poniedziałek zarząd klubu SKF KPR Sparta Oborniki opublikował oświadczenie, z którego wynika, że szczypiornistki z Obornik zostaną wycofane z rozgrywek I ligi kobiet.
Zarząd stanął przed trudnym zadaniem skompletowana drużyny do rozgrywek w I Lidze Kobiet. W obliczu braku wystarczających środków finansowych podjęto rozmowy z zawodniczkami o nowych warunkach umów stypendialnych na przyszły sezon. Pomimo kilkukrotnych rozmów, zawodniczki spoza Obornik nie wyraziły chęci dalszej gry w zespole. W ten sposób do kompletnego składu pozwalającego na reprezentowanie naszego miasta w rozgrywkach pierwszoligowych zabrakło pięciu zawodniczek. Po konsultacji z trenerem, zarząd klubu doszedł do wniosku, że ośmioosobowy skład nie pozwoli na rozegranie ligi. Obecnie brak grup młodzieżowych w pionie żeńskim nie pozwala na zasilenie I zespołu. Od pewnego czasu klub prowadzi działania w kierunku tworzenia grup dzieci i młodzieży w pionie żeńskim. Głęboko wierzymy, iż działania te pozwolą na stworzenie zespołu opartego na dziewczętach z naszego miasta.

Podobne artykuły