29-latek znaleziony na ulicy w centrum miasta z nożem w plecach. Aresztowano 25-letniego oborniczanina.

29-latek znaleziony na ulicy w centrum miasta z nożem w plecach. Aresztowano 25-letniego oborniczanina.

OBORNIKI. Bójka z użyciem noża omal nie skończyła się śmiercią młodego mężczyzny. Sprawcę ataku zatrzymano, a do całego zdarzenia doszło na początku minionego tygodnia.
W poniedziałek 24 lipca, w późnych godzinach wieczornych, powiadomiono policję o znalezieniu na chodniku w centrum miasta mężczyzny z nożem wbitym w plecy.
Na miejsce skierowano policyjne patrole, które zastały rannego 29-latka. Poszkodowany, mimo ubytku krwi, był nadal przytomny. Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy tamując krwotok. Zabezpieczyli także nóż, którym ugodzony został oborniczanin. Następnie poszkodowany trafił do szpitala. 
Dalsze badania lekarskie wykazały, że ran kłutych i ciętych jest co najmniej kilka. Po ostatnim ciosie napastnik zostawił nóż z ciele swej ofiary. Funkcjonariusze, bazując na szczątkowych informacjach, przystąpili do ustalenia nożownika. Wzmożone całonocne czynności operacyjne pozwoliły w szybkim czasie na zatrzymanie podejrzanego o to 25-latka.
Gdy po godzinie 6 rano następnego dnia policjanci zapukali do jego mieszkania, ten był jeszcze pod wpływem alkoholu.
Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zanim zaatakował nożem, pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa.
Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Obornikach zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Za to przestępstwo 25-letniemu nożownikowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do nawet dożywotniego więzienia.

Podobne artykuły