Adam Stańko „walczy” o ścieżkę

GMINA OBORNIKI. Radny Adam Stańko od dłuższego czasu stara się o dofinansowanie ścieżki rowerowej z Łukowa do Żernik o długości nieco ponad 2,5 km. – Ruch drogą wojewódzką pojazdów ciężarowych jest bardzo duży i staje się coraz bardziej niebezpieczny dla rowerzystów, których przybywa – powiedział Adam Stańko naszej redakcji.
Burmistrz Tomasz Szrama wspiera radnego, potrzebne jest jednak jeszcze wsparcie finansowe z województwa. Aby je uzyskać Adam Stańko zwrócił się o pomoc do sejmiku wojewódzkiego. Jego przewodnicząca Zofia Szalczyk potwierdziła: Radny gminy Oborniki Adam Stańko zwrócił się do mnie z prośbą dotyczącą wsparcia starań na rzecz powstania tej inwestycji drogowej. Jak informuje w skierowanym do mnie piśmie, mieszkańcy Łukowa i Żernik, celem przejścia wzdłuż drogi, zmuszeni są do korzystania z pobocza, które jest niebezpieczne dla pieszych – napisała przewodnicząca, załączając do pisma bardzo sugestywne zdjęcia, na których idących poboczem drogi pieszych, w tym dzieci szkolne, mijają ogromne samochody ciężarowe.
Dodała też: Nie pozostaje w tym przypadku bez znaczenia, że wspomnianym odcinkiem drogi uczęszczają przede wszystkim uczniowie szkoły w Rożnowie. W związku z powyższym, w mojej opinii zasadna jest budowa ścieżki rowerowej w wymienionej lokalizacji. Wpłynie ona w znacznym stopniu na poprawę bezpieczeństwa i poziomu życia mieszkańców gminy Oborniki.
Radna Zofia Szalczyk zwróciła się już w tej sprawie do marszałka województwa prosząc go o informacje na temat możliwości realizacji tej inwestycji.
Odpowiedź nie jest jeszcze znana, ale znany jest upór radnego Stańko, który raz obrawszy cel już zeń nie zrezygnuje.

Podobne artykuły