Defibrylatory w OSP

GMINA ROGOŹNO. Po naszym ubiegłotygodniowym artykule, w którym informowaliśmy czytelników o defibrylatorze zainstalowanym w rogozińskim urzędzie miejskim, wiceburmistrz Renata Tomaszewska wyjaśniła: Przeszkoliliśmy też wszystkich pracowników urzędu w posługiwaniu się tym ratującym życie urządzeniem. Burmistrz Roman Szuberski dodał: W ostatnich dniach nasza gmina, a dokładniej kolejne jednostki OSP, zyskały także te urządzenia, czyli Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne (AED), dzięki którym OSP Parkowo, OSP Gościejewo i OSP Pruśce mogą udzielić szybkiej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Obecnie na terenie naszej gminy dysponujemy pięcioma takimi defibrylatorami. Dzięki tak specjalistycznemu i bogatemu wyposażeniu naszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych możemy czuć się bezpiecznie i w razie zaistnienia potrzeby możemy liczyć na ich szybką i profesjonalną pomoc.
Trzeba przyznać, że taka dbałość władz o doposażenie ratowników ochotników, jak w gminie Rogoźno, może być przykładem dla innych gmin, a nawet jednostek państwowych straży pożarnych.

Podobne artykuły