Nowa droga może zastąpić mosty

ZAWADY I NININO. Prace związane z budową drogi Zawady – Ninino trwają w najlepsze, choć kłopotów nie brakowało. Zaraz po rozpoczęciu prac ziemnych okazało się, że warstwa czarnej ziemi jest znacznie grubsza niż się spodziewano, więc korytowanie trwało dłużej i wymagało znacznie grubszego wypełnienia warstwą kruszyw.
2,3-kilometrowy odcinek nowej drogi gminnej będzie utwardzony asfaltem i łącząc wioski Ninino z Zawadami pozwoli na wjazd do Ryczywołu z pominięciem coraz bardziej wątpliwej jakości mostów na drodze powiatowej. Jeden z nich już został ograniczony do przejazdu jednego tylko pojazdu, a i pozostałe będą wymagały remontu. Dlatego inwestycja omijająca mosty jest w perfektywnie czekających prac mostowych nadzwyczaj ważna.
Prace nad nową drogą rozpoczęto pod koniec kwietnia, a zakończenia ich należy się spodziewać na początku października. W tym czasie powstanie nie tylko asfaltowa jezdnia z utwardzonymi poboczami, ale również zostaną zbudowane za niemal dwa miliony złotych zjazdy na pola i dojazdy do działek oraz zatoka autobusowa, chodnik z kostki brukowej i progi zwalniające. 
Jak informuje wójt Renata Gembiak-Binkiewicz gmina otrzymała na tę inwestycję dofinansowanie o wartości 63,63 proc. wszystkich kosztów. Pozostaje jeszcze kwestia przebudowy skrzyżowania łączącego nową drogę z droga powiatową. Ma ono zostać wykonane z budżetu powiatu obornickiego.

Podobne artykuły