Dar drogowców dla strażaków

Dar drogowców dla strażaków

OCIESZYN. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ze swych odpisów od kwoty zebranej za egzaminy na prawo jazdy tworzy specjalny fundusz, z którego są finansowane zakupy sprzętu niezbędnego dla najbardziej aktywnych strażaków ochotników.
– Na liście WORD Poznań czołowe miejsce zajmuje OSP Ocieszyn – zapewnił druhów z Ocieszyna dyrektor WORD-u Paweł Guzik.
Przybył tam w asyście posła Krzysztofa Paszyka, który do niedawna także był dyrektorem WORD-u, a ponadto jest zdeklarowanym sympatykiem Ochotniczych Straży Pożarnych, by wręczyć ocieszyńskim strażakom dary w postaci specjalnego parawanu do osłaniania ofiar wypadków, elektrycznych flar oznaczających w ciemnościach miejsca zdarzenia i miernika gazów. Za podarunki podziękował mu naczelnik OSP Radosław Zbierski, a prezes Mieczysław Borucki zapewnił darczyńcę, że – sprzęt bardzo się przyda, bowiem OSP Ocieszyn jest jednostką położoną najbliżej, poczynając od drogi krajowej nr 11 od Poznania, na Obornikach kończąc i co zatem idzie czynnie wspierająca wszelkie akcje ratownicze na tej drodze. Na koniec wszyscy usiedli w tymczasowej remizie, nad smacznymi wypiekami, tym razem darem dostarczonym przez druha OSP Ocieszyn Marcina Maćkowiaka, znanego obornickiego cukiernika.
Swych gości strażacy informowali o dotychczasowych dokonaniach, stanie sprzętu oraz o planach na przyszłość. Obecny podczas spotkania sołtys Błażej Pacholski roztoczył wizje nowej świetlicy i remizy, których budowa ruszy w Ocieszynie już niebawem. Goście obejrzeli nowe wozy strażackie ocieszyńskich druhów, a poseł Krzysztof Paszyk zauważył: To tylko samochody, bez waszych umiejętności, waszej odwadgi i waszej determinacji w działaniu niewiele byłyby warte.

Podobne artykuły