Targowisko w Obornikach będzie mniejsze?

OBORNIKI. Zbliża się pora rozpoczęcia przebudowy obornickiego targowiska, a jednocześnie niedawno zmieniono system dofinansowywania takich inwestycji.
Władze Obornik wystąpiły do urzędu marszałkowskiego o przyznanie im wsparcia finansowego na przebudowę z unijnych środków. Burmistrz Tomasz Szrama wnioskował o pomoc z programu WRPO w kwocie 2,5 miliona złotych.
Na taką właśnie kwotę opiewa wstępny kosztorys, który uwzględnia utwardzenie całego placu kostką brukową, z zaznaczonymi innym odcieniem boksami handlowymi i przejściami dla kupujących. Ma też powstać nowoczesne oświetlenie terenu, zadaszenie boksów, ogrodzenie i sanitariaty z XXI wieku.
Problem jest w tym, że unijna pomoc finansowa nie może przekroczyć kwoty 1,9 miliona złotych.
W tej sytuacji potrzebne są oszczędności. Długo zastanawiano się nad tym, co z planu wyciąć, jednak wszystkie zaplanowane tam elementy są niezbędne, by targowisko po przebudowie było nowoczesne i wygodne. Pozostało jedynie zmniejszenie samego placu targowego. Poza utwardzeniem pozostałaby ta część, na której najczęściej ustawiają się handlowcy zza Bugu. – Przy umiejętnym zagospodarowaniu placu zmieszczą się na nim wszyscy chętni, a część pozostającą poza utwardzeniem możemy przebudować w innym czasie, o ile zajdzie taka potrzeba – stwierdził burmistrz Tomasz Szrama.

Podobne artykuły