KKS Rogoźno z pucharem burmistrza

KKS Rogoźno z pucharem burmistrza

ROGOŹNO. W nocy na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 odbył się VII Turniej Piłki Nożnej NOC NA ORLIKU 2017 o puchar burmistrza Rogoźna. Angielska pogoda nie przeszkodziła by na boisku spotkało się 26 drużyn, sędziowie oraz tłumy kibiców.
Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Roman Szuberski. Gwiazdą był były zawodnik Kolejorza Piotr Reiss. Specjalnie dla kibiców odwiedził Rogoźno, promując sport i aktywny wypoczynek. Rozdawał zdjęcia z autografami, podpisywał koszulki i pozował do zdjęć.
Na boisku rozegrano 44 mecze w eliminacjach, 14 meczy przed finałem i dwa spotkania finałowe zakończone rzutami karnymi. Z pięciu grup rozlosowanych 28 czerwca do 1/8 finału awansowało 16 zespołów: KKS Rogoźno, Kaziopole, Orły Zibiego, Amatorzy Garbatki, Slums Attack, Flux Medical, Dziki z WRONCZYNA, Trenerzy, Hipolit, Pojezierza Białężyn, Młodzi Wilcy, Quattro, Pomx, OKS Berdychowo i FC Wojnowo.
W kolejnej rundzie zmierzyli się: Orły Romana z Trenerami, KKS Rogoźno z FC Wojnowo, Kaziopole z Flux Medical oraz Pojezierze Białężyn zmierzyło się z drużyną z Wronczyna.
Po emocjonującym półfinale, który odbył się w ulewnym deszczu do finału awansowały dwie najlepsze drużyny: Flux Medical i KKS Rogoźno. Trzecie miejsce zajęła drużyna Dziki z Wronczna, wygrywając z Trenerami w rzutach karnych.
Pierwsze miejsce i puchar burmistrza Rogoźna, po zaciętym meczu zakończonym rzutami karnymi, wywalczyła drużyna KKS Rogoźno strzelając trzy gole drużynie Flux Medical.
W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Krzysztof Zieliński, Daniel Kowalski, Paweł Fąferek, Jakub Pacanowski, Adam Noga, Adam Kotus, Maciej Pacanowski, Bartek Nowak, Kevin Bartol, Piotr Czarnecki a koordynował ich Krzysztof Noga.
Burmistrz wraz z wiceprzewodniczącym rady miejskiej Pawłem Wojciechowskim i radnym Sebastianem Kupidurą wręczali dyplomy i puchary oraz podziękowania dla sędziów i wyróżnienia dla zawodników.
Najlepszym strzelcem Turnieju Noc na Orliku 2017 został Krzysztof Zieliński z KKS Rogoźno, Najlepszym Bramkarzem okazał się bramkarz Dzików z Wronczyna Tomasz Adamek. Tytuł Najlepszego Zawodnika otrzymał Michał Baczyński z Trenerów, odznaczając się sportową postawą i duchem fair play.
Turniej był świetną okazją by przeżyć wielkie sportowe emocje. A tych nie zabrakło – dzięki walecznej postawie ponad 260 zawodników kibice mieli okazję oglądać mecze na najwyższym poziomie sportowym, trzymające w napięciu do ostatnich minut. To też zasługa komentatora Ryszarda Dworzańskiego, który zrelacjonował 60 meczy tej nocy.
Niektórzy bawili się od godziny 18 do samego zakończenia imprezy – około godziny 7 rano. Dzięki takim kibicom gorąca atmosfera utrzymywała się do samego końca pomimo deszczowej pogody. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich smaczny poczęstunek. Dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni a maskotką turnieju został najwytrwalszy zawodnik – czarny piesek.

Podobne artykuły