Oborniki przyjazne firmom

OBORNIKI. Powstały w 2005 roku Instytut Europejskiego Biznesu i Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” przyznały Obornikom tytuł „Miasto Przyjazne Firmom 2016”. W uzasadnieniu tego wyjątkowego wyróżnienia czytamy: – Państwa miasto jest jednym z nielicznych miast, które spełniło kryterium tego tytuł. W państwa mieście jest więcej niż 10 dynamicznych firm (Gepardów Biznesu) na 10 tysięcy mieszkańców.
To fakt, a owe „gepardy” przedsiębiorczości dostrzegają też władze gminy, promując i nagradzając ich właścicieli podczas dorocznych toastów noworocznych.
Wyróżnienie Instytutu Europejskiego Biznesu i Magazynu Przedsiębiorców jest bezpłatne, co znacznie podnosi jego rangę. Oborniccy przedsiębiorcy przy niejednej okazji potwierdzają fakt, iż prowadzenie biznesu w gminie Oborniki spotyka się z wieloma ułatwieniami.
Podatki dla przedsiębiorców są umiarkowane i od lat niezmienne, co pozwala łatwiej planować wydatki. Ważne są ułatwienia w urzędach i przyjazne nastawienie wielu urzędników. Skutkuje to przyrostem firm. I tak obecnie jest zarejestrowanych w gminie Oborniki aż 2785 podmiotów gospodarczych. Gdy ostatnio badaliśmy te dane, było ich 2160, więc dynamika wzrostu jest imponująca. Odliczając firmy, których właściciele zaprzestali lub zawiesili działalność gospodarczą, wciąż rok do roku jest in plus 57 firm, a to dopiero lipiec.
W Obornikach rejestrują się kolejne firmy, ich podatki płyną do gminnej kasy, a miasto mogąc używać bezpłatnie, bezterminowo i publicznie na wszystkich nośnikach tytuł „Miasto Przyjazne Firmom 2016” zachęca następne.

Podobne artykuły