Policyjny pościg za pijanym motorowerzystą

LUDOMKI. W sobotę ok. godz. 18.00 ryczywolscy dzielnicowi podczas obchodu zauważyli dwie osoby na motorowerze jadące drogą publiczną bez wymaganych przepisami kasków ochronnych. W związku z ujawnionym wykroczeniem policjanci nadali sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierującemu zatrzymanie się do kontroli drogowej. Ten jednak nie tylko zignorował polecenie ale jeszcze bardziej przyśpieszył. Następnie kierujący motorowerem by uniknąć kontroli skręcił na drogę gruntową. Kiedy policjanci zrównali się ze ściganym pojazdem nadali sygnał do niezwłocznego zatrzymania się przy użyciu tarczy do zatrzymywania pojazdów. Kierujący nadal jednak kontynuował szaleńczą ucieczkę. Gdy wpadł w poślizg na grząskiej nawierzchni kierowany przez niego motorower się przewrócił.
Kierującym pojazdem okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Ryczywół. Badanie trzeźwości wykazało u niego niespełna 2 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed Sądem. Poza kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej zmuszając tym samym Policję do pościgu kierujący i jego 30-letni pasażer odpowiedzą za jazdę na motorowerze bez wymaganych kasków.
Przypominamy, że od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Podobne artykuły