Znamy szczegóły JP II Run Cross

OBORNIKI. Prawie 400 biegaczy ukończyło reaktywowany w nieco innej formule Bieg Papieski JP II Run Cross, czyli crossowy bieg na dystansach 5 i 10 km. Start i meta biegu usytuowane zostały na nowo utworzonej plaży miejskiej nad Wartą. Trasa wiodła ulicą Gołaszyńską, a następnie lasem w kierunku ul. Komunalnej. Tutaj biegacze, którzy zdecydowali się biec na 5 km, ruszyli w kierunku Obornik, a amatorzy 10 kilometrów pobiegli w kierunku Antonina. Na mecie na wszystkich czekała tradycyjna wielkopolska pyra z gzikiem oraz złocisty i chłodny napój.
Biegacze bardzo chwalili organizatorów za dobrze przygotowaną i wytyczoną trasę. Pomysł trasy jest autorstwa Piotra Kucharskiego – dyrektora biegu oraz Krzysztofa Nowackiego, na co dzień sekretarza gminy, którzy osobiście kilkakrotnie przebiegli te trasę, aby dokładnie ją wytyczyć.
Przed startem biegu głównego odbyły się zawody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy uczestnik biegów szkolnych otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami odlewanymi, które otrzymywali uczestnicy biegu głównego. Najmłodsi w dniu zawodów mogli dodatkowo rywalizować w zawodach zorganizowanych w miasteczku lekkoatletycznym przez Obornicki Klub Lekkoatletyczny.
Bieg główny odbył się na dwóch dystansach 5 i 10 km. Trasa wyznaczona drogami leśnymi oraz częścią łąk była trudna technicznie i niezwykle wymagająca. Tradycyjnie już zawody zabezpieczali funkcjonariusze straży miejskiej, druhowie z OSP Nowołoskoniec, wolontariusze z KS Orkan Objezierze oraz uczniowie obornickich szkół pod przewodnictwem Grażyny Zachwyc.
Zdecydowanym zwycięzcą biegu na dystansie 5 km został oborniczanin Sebastian Nowicki z czasem 20:26. Kolejne miejsca zajęli Marcin Kapela i Damian Urbaniak, obaj zawodnicy są mieszkańcami Rogoźna. Wśród pań na tym dystansie tryumfowała Adrianna Mściwujewska z Białegostoku, kolejne miejsca przypadły Annie Kmiecik z Poznania oraz oborniczance Annie Miłaszewskiej.
Dystans 10 km najszybciej pokonał oborniczanin Dariusz Szrama z czasem 39:13, wielokrotny zwycięzca obornickich zawodów. Miejsce drugie zajął również oborniczanin Jarosław Troszczyński. Jako trzeci na metę przybiegł Michał Zielsdorf ze Śmieszkowa. Wśród pań najlepsza na dychę była Joanna Pawlik z Poznania z czasem 50:08.
Kolejne miejsca przypadły w udziale oborniczankom, Dorocie Lutomskiej oraz Magdalenie Lewickiej. Najlepsi zostali nagrodzeni między innymi pamiątkowymi pucharami, które wspólnie wręczyli burmistrz Tomasz Szrama wraz ze starostą Andrzejem Okpiszem. W biegu udział wzięli także urzędnicy, wiceburmistrz Piotr Woszczyk i sekretarz gminy Krzysztof Nowacki, obaj zajęli doskonałe miejsca.