Piknik rodzinny w Świerkówkach

Piknik rodzinny w Świerkówkach

ŚWIERKÓWKI. Kapryśna aura nie zdołała przeszkodzić w pikniku rodzinnym, zorganizowanym przez sołtysa Marka Tecława i radę sołecką tej wsi. Prócz mieszkańców Świerkówek na placu rekreacyjnym przed świetlicą pojawili się też liczni goście.
Organizatorzy zadbali o umilenie czasu najmłodszym, więc był dmuchany zamek oraz przeróżne animacje. Dzięki hojnym sponsorom, których sołtys wyliczył dziękując wszystkim razem i każdemu z osobna, nie zabrakło ciekawych nagród oraz słodyczy za udział w konkursach. W garnku pod pokrywką bulgotała „zupka sołtysówka” a na ruszcie podpiekały się apetyczne kiełbaski. Nie brakowało napojów i słodkości. Piknik był doskonałą okazją do oderwania się od codziennej bieganiny i do rodzinnych oraz sąsiedzkich spotkań. Choć co pewien czas kropiło, impreza udała się znakomicie.
Być może była ostatnią w tym miejscu, martwił się Marek Tecław, bowiem po sprzedaży nieruchomości dawnego kombinatu Świerkówki, świetlica wraz z całym terenem przeszła w ręce prywatnego właściciela i korzystanie z tego miejsca zależy już tylko od jego dobrej woli, której trzeba mieć nadzieję nigdy nie zabraknie.

Podobne artykuły