Włamał się do sklepu na obornickim Rynku

Włamał się do sklepu na obornickim Rynku

OBORNIKI. Około 2 w nocy, z poniedziałek na wtorek, włamano się do sklepu Małpka na obornickim Rynku. Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który dzisiaj po godzinie 2 w nocy włamał się do jednego z obornickich sklepów. Łupem sprawcy padły papierosy oraz pieniądze. Sprawca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
Po godzinie 2:00 w nocy do Komendy Powiatowej Policji płynęło telefoniczne zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jakiej doszło w jednym z obornickich sklepów. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny oraz grupę operacyjno– rocesową. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż ok. godz. 2:08 nieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych do sklepu dostał się do jego wnętrza, skąd zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze oraz papierosy różnych marek. Straty jakie spowodował wycenione zostały na niespełna tysiąc złotych.
W toku prowadzonych czynności dzięki monitoringowi obiektu ustalono sprawcę przedmiotowego zdarzenia i po godz. 6:00 podejrzewany o to 18-leteni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany na terenie Obornik. Jak się okazało tego samego wieczoru był on legitymowany w rejonie miejsca, w którym doszło do popełnienia przestępstwa i został rozpoznany przez funkcjonariuszy podczas przejrzenia zapisu z kamer handlowych.
Podejrzwany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy i kilka paczek papierosów.

Podobne artykuły