Rogoźnianin Mistrzem Europy

Rogoźnianin Mistrzem Europy

KOBERBACHTAL, ROGOŹNO. Mieszkaniec Rogoźna Jerzy Gendek wywalczył 17 czerwca Mistrzostwo Europy w Quadrathlonie. Zawody na średnim dystansie odbyły się w Saksonii w Koberbachtal. Pan Jerzy wystartował w kategorii powyżej 70 lat i w ciągu 4:20:59 h pokonał 1,5 km płynąc, 40 km jadąc rowerem, 8 km na kajaku i 10 km biegnąc. W zawodach udział wzięło ponad 100 osób, w tym trzech Polaków i nie wszyscy ukończyli rywalizację.
Pan Jerzy mówił po wygranej: Trzeba umieć rozłożyć siły, wystartować nie tylko siłą mięśni, ale i siłą rozumu. To nie pierwsze tego typu zawody w jakich wziął udział. Na swoim koncie ma już starty w Słowacji, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. 19 razy stanął na podium mistrzostw Europy i Świata. Mając 37 lat po raz pierwszy wystartował w triathlonie. Dodatkowo uprawia biegi narciarskie. 33 lata startów upoważniają go do uzyskania miana najstarszego, ale i najbardziej doświadczonego sportowca w swej gminie.
– My ze swojej strony gratulujemy odniesionych sukcesów i zwycięstw, to ogromny zaszczyt dla gminy mieć tak utalentowanego sportowca. Wierzymy, że pan Jerzy jest wzorem do naśladowania dla młodych rogoźnian – skomentował ten sukces burmistrz Roman Szuberski.

Podobne artykuły