PiS chce wygrać w Obornikach

OBORNIKI. W Obornikach od 1992 roku nie zwyciężyła w wyborach żadna partia prawicowa. Największym poparciem cieszyły się zawsze ugrupowania liberalne, lewicowe lub ludowe. Rządzące Polską PiS zamierza zmienić ten stan rzeczy w Obornikach. Ma temu służyć powołanie specjalnego sztabu i Michała Zielińskiego na funkcję wyborczego pełnomocnika powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w powiecie obornickim. Na barkach przewodniczącego obornickiego PiS a zarazem wiceprezesa okręgu pilskiego tej partii spoczywać będzie ciężar przygotowania lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych.
W marcu Jarosław Kaczyński powołał 17 Przewodniczących Wojewódzkich Zespołów Samorządowych. W skład Zespołów wchodzą, oprócz przewodniczącego, koordynatorzy okręgowi oraz przewodniczący zarządów powiatowych PiS lub komitetów powiatowych z terenu województwa.
Do listopada obornicki sztab ma stworzyć lokalny program PiS, zorganizować i przeprowadzić szkoleń dla kandydatów na radnych oraz burmistrzów. Kaczyński zobowiązał pozostałych parlamentarzystów PiS i ministrów do aktywnego uczestnictwa w pracach tego typów zespołów.

Podobne artykuły