Poeci o swoim mieście

Poeci o swoim mieście

OBORNIKI. Jak co roku od 11 lat, Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec przygotowało program artystyczny z okazji Dni Obornik. We wtorek 20 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany „Oborniki – poezja i muzyka ulic”. Poeci zaprosili publiczność na spacer ulicami swego miasta, ukazując jego piękno, wdzięk i urodę, którą można odnaleźć w poezji Henryka Wojtysiaka, Barbary Zielińskiej, Jolanty Staniszewskiej i Marii Kogut. Wiersze tych autorów prezentowali: Oliwia Kąkol, Aleksandra Ziółkowska i Bartosz Barszcz.
Było to niezwykłe wędrowanie ulicami Obornik, zatrzymując się na chwilę w jego zaułkach. Tak opisać miasto mogą tylko ludzie, którzy je naprawdę darzą wielką miłością i niezwykłą czułością. Dzięki obornickim poetom, publiczność przybyła na to spotkanie, mogła dowiedzieć się, kim byli patroni ulic. Program poetycki ubarwili swoim śpiewem: Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek i Czesław Karolczak. Śpiewali: „Tyle słońca w całym mieście”, „Piosenka z przedmieścia”, „Znamy się tylko z widzenia” i „Piosenkę o mojej ulicy”. Na koniec artyści zaprosili publiczność do wspólnego śpiewania, wyruszając w magiczną podróż „Złotą karetą”.
– W Obornikach mieszkają ludzie, którzy przyjaźnią się z muzami poezji i wynoszą Oborniki w przestworza na skrzydłach motyli – powiedział po koncercie jeden z widzów.

Podobne artykuły