Skradzione w Wielkiej Brytanii pojazdy odnaleziono w Połajewie

Skradzione w Wielkiej Brytanii pojazdy odnaleziono w Połajewie

POŁAJEWO.  Po czerwcowych kradzieżach pojazdów w Wielkiej Brytanii lokalna policja wszczęła poszukiwania. W środę w godzinach popołudniowych od polskiego oficera łącznikowego przy ambasadzie w Londynie napłynęła informacja o tym, że na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego logował się system GPS jednego ze skradzionych pojazdów. Ten przekazał te informacje do dyżurnego czarnkowskiej komendy.

Natychmiast do tej sprawy zostali skierowani czarnkowscy kryminalni, którzy przeprowadzili rozpoznanie rejonu logowania się pojazdu, a dokładniej samochodu ciężarowego marki Mitsubishi Fuso ze specjalistyczną zabudową i agregatem prądotwórczym. Już w ciągu godziny ustalili i wytypowali jedną z posesji na terenie gminy Połajewo. Została przeszukana i policjanci znaleźli tam poszukiwany pojazd, który ,,wyjechał” z Wielkiej Brytanii na początku czerwca, kierując się do Połajewa. Policjanci zabezpieczyli ciężarówkę i przewieźli na policyjny parking. Wartość samochodu oszacowano na około 500 tys. złotych.  To jednak nie wszystko.

Podczas przeszukania posiadłości policjanci znaleźli też motocykl marki Honda z 2016 roku, figurujący w systemie policyjnym jako utracony na terenie Wielkiej Brytanii w dniu 10 maja br. Wiele wskazuje na to, że złodziej nie chcąc jechać pusto „zagarnął” motocykl gdzieś po drodze i przewiózł go do Połajewa w skradzionej ciężarówce.  Do tej pory śledczy przedstawili już dwa zarzuty paserstwa 35-letniemu właścicielowi posesji. Sprawdzają także pochodzenie innych pojazdów znajdujących się na tym terenie.

W sprawie zatrzymanego właściciela posesji zbierany jest materiał dowodowy. Jego jakość wskazuje na rozwojowość sprawy. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.  Poszkodowani Anglicy już dziękują polskiej policji za sprawną akcję.

Podobne artykuły