Jubileuszowy turniej z rekordowym udziałem sołectw

Jubileuszowy turniej z rekordowym udziałem sołectw

RUDA. Ostatnim akcentem tegorocznych Dni Rogoźna był tradycyjny turniej wsi. Słowo „tradycyjny” nie jest bynajmniej na wyrost, bo był to już 25 turniej, a do tego pobił on wszelkie rekordy frekwencji. Startowało w nim aż 13 sołectw i owa trzynastka okazała się bardzo szczęśliwa.  Pogoda dopisała, frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania, a gospodarze z Rudy spisali się na medal. Turniej był też sprawdzianem dla nowego dyrektora RCK Marcina Matuszewskiego, który skromnie przekazał wszelkie zasługi prowadzącemu imprezę Ryszardowi Dworzańskiemu.

Zmagania turniejowe odbywały się na boisku, a wokół znalazło się dość miejsca dla widowni, na gastronomię, na kąciki dla dzieci i całkiem wystarczający parking. Konkurencje były znane z wcześniejszych turniejów oraz całkiem nowe. Wśród zmagających się sołectw wyraźnie przodowało Gościejewo, wspierane przez swych mieszkańców z Henrykiem Janusem na czele. Z każdą konkurencją rosły emocje, a doping pomagał zawodnikom. Dzieci „szalały” na dmuchanych zamkach i jadły lody, starsi raczyli się wyborną grochówką, którą częstowali gospodarze z Rudy oraz bursztynowym napojem, skutecznie chłodzącym w upalny dzień.

Tak aż do ostatniej konkurencji, którą było zbijanie balonów przy pomocy cepa. Tę konkurencję trzeba było jednak zmodyfikować, bo pan Marek ze Studzieńca zadawał ciosy z taką energią, że oba przygotowane w tym celu cepy rozpadły się w jego silnych dłoniach.

Wreszcie nadszedł czas prawdy i okazało się, że nie można zwyciężyć Gościejewa, które zajęło pierwsze miejsce z dorobkiem 71 punktów. Potem była przerwa i drugie miejsce ex aequo Studzieniec  i Karolewo (62 punkty) oraz trzecie gospodarze z Rudy, którzy zdobyli 61 punktów.  Już tylko dla porządku informujemy, że czwarte było Budziszewko (58 pkt), Garbatka i Pruśce zajęły miejsce piąte z dorobkiem po 57 punktów, Parkowo miało miejsce szóste z 54 punktami a Jaracz i Owczegłowy siódme zdobywając tę samą ilość 52 punktów. Puchary i dyplomy wręczali burmistrz Roman Szuberski wraz z Renata Tomaszewską oraz przewodniczący rady miejskiej Henryk Janus z zastępcą Maciejem Kutką. Tegoroczny turniej wsi przeszedł do historii, zapisując się jako impreza nadzwyczaj udana.

Podobne artykuły