Przetarg na Azorka

OBORNIKI. Po dłuuugich przygotowaniach gmina Oborniki ogłosiła przetarg na budowę schroniska dla zwierząt.  Można chyba śmiało powiedzieć, że jest to najdłuższa inwestycja tej, jak i poprzedniej kadencji burmistrza. Gdy stało się jasnym, że „Azorka” trzeba zbudować na nowo, zaczęły się przygotowania. Ilekroć wydawało się, że dana lokalizacja jest dobra, budziły się protesty okolicznych mieszkańców i trzeba było zaczynać poszukiwania miejsca pod inwestycję od nowa.

Trwało to całe lata, aż wreszcie schronisko zatoczywszy ogromnie koło znalazło się dokładnie w punkcie wyjścia. Kolejnym etapem było szukanie środków finansowych. Burmistrz stworzył układ, w którym gmina Oborniki daje teren i dokumentację, a wspólnicy – inne gminy – pieniądze na budowę schroniska.  Gdy i ten etap został zamknięty, burmistrz znalazł hojnego sponsora w osobie najzamożniejszej wielkopolanki Solange Olszewskiej z Kowanówka. Po zgromadzeniu wszystkich dokumentów, planów, pozwoleń i warunków, gmina mogła przystąpić do ostatniego etapu, jakim będzie sama budowa.

– Cieszy mnie fakt, iż przebrnęliśmy przez wszystkie niedogodności i niebawem przejdziemy do etapu realizacji schroniska, a będzie ono jednym z najdoskonalszych w całym kraju – skomentował ogłoszenie przetargu wiceburmistrz Piotr Woszczyk.

Podobne artykuły