Oborniczanie przeważali a przegrali

ŁOBŻENICA, OBORNIKI. Ostatni mecz w sezonie oborniczanie rozegrali w Łobżenicy. Praktycznie cały mecz toczył się pod dyktando Sparty, jednak oborniczanie przegrali to spotkanie 2:1.  W pierwszej połowie bramkę dla Sparty, po bardzo dobrym zagraniu Michałowskiego zdobył Marcin Kaźmierczak. Minutę przed zakończeniem tej części gry gospodarze wyrównali po tzw. „karnym z kapelusza”. Nie wiedzieć czemu sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul Schoena na zawodniku gospodarzy, który rzucił się zza pleców obornickiego obrońcy. Niestety, sędzia dał się nabrać i podyktował rzut karny, który gospodarze zamienili na bramkę.

W drugiej połowie oborniczanie praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika, niestety nie potrafili wykończyć swoich akcji. Najlepszą okazję zmarnował Turostowski, który bardzo anemicznie strzelił stojąc dwa metry przed pustą bramką i obrońcy gospodarzy zdążyli wybić piłkę przed linią.  W 72 minucie gry boisko musiał opuścić Wosicki. Obornicki bramkarz otrzymał czerwoną kartkę za akcję ratunkową (obronił ręką piłkę poza polem karnym). W jego miejsce wszedł Wojciechowski, ale opuścić boisko musiał Kaźmierczak i oborniczanie od tego momentu musieli grać w dziesięciu. Nadal mimo osłabienia Sparta przeważała, ale tego dnia piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Za to gospodarze w jednej z nielicznych akcji wykorzystali w 78 minucie błąd obrońców i strzelili bramkę dającą im w tym meczu zwycięstwo 2:1.

Skład meczu z Pogonią Łobżenica: Wosicki – Schoen, Kosmowski, Maciejewski, Michałowski(75′ Krygier) – Barabasz, Kaźmierczak(72′ Wojciechowski), Trębacz, Turostowski(70′ Adamski) – Bukowski Marcin(65′ Grabia), Panowicz.