Jesienny dzień seniora nabiera kształtów

OBORNIKI. W dniach 15-16 września odbędzie się pierwszy Jesienny Obornicki Dzień Seniora. Ta inicjatywa jest wynikiem oczekiwań, działań i decyzji obornickiej rady seniorów.  Seniorzy chcą wyjść na ulicę, zaprosić do wspólnej zabawy oborniczan i dowieść tym samym, że jesień życia może być pogodna. W działaniu mają już wielu partnerów. Jednym z nich jest dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Adam Krasicki. Proponuje on w drugi piątek wrześniowy wspólną biesiadę wspomnień ze scenografią wykonaną ze starych fotografii.

W sobotę odbyłaby się „parada kapeluszy”, z Rynku do parku OOK, a tam wraz z młodzieżą kontynuowano by Dzień Seniora. Mogą być to wspólne warsztaty fotograficzne, wspólny plener grupy plastycznej, wystawa działkowców, rywalizacje sportowe i muzyka. Krzysztof Sroka dodał – już zapraszam podmioty, które mają ofertę dla seniorów. Ponad 50 z nich wspiera seniorów posiadających obornicką kartę seniora.  Edward Mączyński, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku uważa, że – paradę kapeluszy powinna poprzedzać Obornicka Orkiestra Dęta, a najlepszy strój byłby nagrodzony. Proponuje też wystawę rękodzieła artystycznego i to z warsztatami.  W burzę mózgów włączyła się też dyrektor biblioteki publicznej Krystyna Eichler. – Biblioteka coś doda od siebie, będzie wystawa prac plastycznych seniorów, a poprzez biblioteczne repozytorium cyfrowe będzie można podzielić się zbiorami starych i cennych zdjęć.  Podobnie dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Piotr Kucharski, który zapewnił, że ma wiele propozycji. – Aktywność sportowa nie musi być stricte fizyczna, ale może być też pożyteczna. Służymy wiedzą o dietetyce senioralnej, pogadankami z poradami fizjoterapeuty, na koniec forma pokazowa trenera funkcjonalnego. Zaprosił seniorów na nowe korty i obiecał wspierać każdą ich inicjatywę. Prezes Ogrodów Działkowych im. Dobrzyckiego Jan Molski zaproponował: działkowcy wystawią pod namiotem płody rolne. Wystawią foldery promujące ekologią. Wystawią też na sprzedaż ekologiczne owoce, warzywa, przetwory i nalewki. Opowiemy o naszych działkach i swej działalności na nich.

To o czym piszemy, to tylko część propozycji i będzie z pewnością w czym wybierać. Prezes obornickiej rady seniorów Eugeniusz Kierstan podziękował wszystkim za wsparcie, propozycje i chęć współpracy. Wyraził pewność, że w tak licznej grupie osób chętnych uda się zorganizować pierwszy Jesienny Obornicki Dzień Seniora z rozmachem, o którym długo wszyscy będą opowiadać.

Podobne artykuły