Turniej Sudoku

Turniej Sudoku

OBORNIKI. W sobotę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 4, pod patronatem burmistrza Tomasza Szramy,  odbył się ósmy  już Otwarty Turniej Sudoku. Jak sama nazwa wskazuje uczestniczyli w nim wszyscy chętni niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania.  Blisko 50 uczestników  konkursu przystąpiło do rozwiązywania plansz sudoku. Dla każdego uczestnika przewidziano możliwość rozwiązania aż 10 kwadratów w tym 5 łatwych i 5 trudnych. Przed godziną 10 wszyscy uczestnicy turnieju, tradycyjnie już, zostali zaproszeni na lody.

W tym roku ten miły i co roku wyczekiwany poczęstunek sfinansowała znana na obornickim rynku Hurtownia Lodów państwa Karasiewiczów, za co organizatorzy i uczestnicy serdecznie dziękują i zapewniają iż lody  smakowały wspaniale. Po zeszłorocznym sukcesie warsztatów z origamii również takie zajęcia  zaproponowano uczestnikom tegorocznego turnieju.

Dzięki wsparciu dorosłych uczestników konkursu udało się już o godzinie 10.40 wyłonić zwycięzców tegorocznego turnieju i tak  mistrzem sudoku na rok 2017 w kategorii najmłodszej została Wiktoria Osak uczennica Szkoły Podstawowej  w Ludomach a  wicemistrzem Agnieszka Chwalisz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. W kategorii  do lat 16 najwyższy laur i tytuł mistrza uzyskała Klaudia Jaśkiewicz z Gimnazjum w Ludomach a wicemistrzem została Weronika Malesa uczennica  Gimnazjum nr 1 z Obornik. W kategorii dorosłych  po najwyższe trofeum i tytuł Mistrza Sudoku w tym roku sięgnęła  po raz kolejny pani Jagoda Balcerowiak a wicemistrzem została także po raz drugi pani Monika Mantaj.

Na zakończenie  wszyscy uczestnicy konkursu zostali   obdarowani pięknymi dyplomami  i  drobnymi upominkami, ufundowanymi przez Urząd Miasta. W tym roku główne nagrody zostały ufundowane przez pana Mariusza Kozłowskiego i stację paliw Lotos w Chludowie  za co za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują organizatorzy turnieju.

Podobne artykuły