Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

OBORNIKI. W sobotę przed komendą straży piesi i przejeżdżając kierowcy mogli zobaczyć niecodzienny widok. Kilkudziesięciu strażaków stało na baczność wzdłuż całego budynku. Powodem zamieszania było święto strażaków obchodzone co roku w maju. Wśród jego uczestników znaleźli się nie tylko ogniomistrzowie, ale również władze samorządów z terenu całego powiatu jak również członkowie i zarząd Ochotniczych Straży Pożarnej.

Komendant obornickich strażaków Sławomir Zdrenka podkreślił rolę jaką pełnią strażacy zawodowej oraz ochotniczej straży pożarnej: 25 lat funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej jest następstwem rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych, które są i będą fundamentem polskiego ratownictwa.

Była to również okazja do nadania nowych tytułów jak również do nagrodzenia najbardziej zasłużonych dla regionów strażaków. Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: st. kpt. Patryk Tasarz, który otrzymał Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, asp. sztab. Janusz Biedka, st. asp. Krzysztof Strykowski i asp. Tomasz Przymusiński, którzy otrzymali brązową odznakę zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej. Za to złotą odznaka przypadła Eugeniuszowi Pawlickiemu z Parkowa. Na stopień starszego aspiranta „wskoczył” Krzysztof Strykowski a na stopień aspiranta mł. asp. Łukasz Rajewski. Wiele innych osób tego dnia zostało awansowanych na wyższe stopnie w straży.

Podobne artykuły